Педагогіка Квіта і Даша-неслухняша

Don’t feed the troll! © Anonymous

Давним-давно, а саме 26 вересня я відвідав конференцію студентів Могилянки. На якій вони, себто ми, під керівництвом Студентської колегії мали обговорити санкції щодо нашої другокурсниці, котра букетом припудрила (поправила окуляри? змахнула кришки з бороди?) Табачника.

За відсутності особи від СК зустріччю довелося керувати Квіту. І що мене вразило — як мудро, зважено і педагогічно він висловив своє бачення ситуації, вислухав іншу сторону (з Дашею було двоє друзів) і запропонував рішення. Вразило не тільки мене — судячи з коментарів, акції Сергія Мироновича різко пішли вгору.

Залишилося абсолютно незрозумілим, як ця сама людина могла так непереконливо відповідати на закиди щодо нелогічності поділу Благодійного фонду (тут) і щодо підписання “листа інтелігенції Януковичу” (видалено).  Зараз вже важко згадується, але тоді інтернети бурхливо вимагали відставки ректора.

Сергій Миронович закликав могилянську громаду морально підтримати Дашу, хорошим ставленням витягнути її з “поганої компанії”. Також він виступив проти формалізації покарання за “несанкціоноване використання бренду НаУКМА”, вважаючи, що “казус Степаненко” і так буде для всіх уроком.

Коротше, ніби робив усе тактично правильно, щоб подружитися з Дашею і убезпечити Академію від розвитку її “мистецьких акцій”. А у повітрі тоді, нагадаю, витала тривога, що якимось чином буде провернуто виключення революціонерки з університету з подальшим належним висвітленням цього могилянського терору у ЗМІ.

Але відразу мені тоді видалися дещо помилковими дві речі. По-перше, занадто вже часто Сергій Миронович наголошував, як нам важливо, щоб Даша продовжила будь-що вчитися в Могилянці — відкриваючи їй (і ще бозна-кому), що ось воно, наше слабке місце, в яке треба бити.

Друге — це звісно метання туди-сюди із рішенням по Корпоративній угоді. Спершу несподівано жорстко (після двох годин промов на підтримку студентки) Квіт оголошує про розірвання Угоди (“за нанесені репутаційні втрати”). Відразу після цього журналістам і на блозі повідомляє, що ніяких санкцій не буде взагалі (бо 99 %, що ЗМІ переплутають неотримання могилянського диплому із виключенням з університету).

До речі, здивувало мене і те, що журналістів на конференцію не впустили — вони дві години чекали за дверима. Хоча, як на мене, їх присутність лише б підняла рейтинги Квіта, та й їхнє розуміння могилянської ситуації.

Ці вагання дали Дарині формальний привід прийти на наступний захід і пошматувати свою Корпоративну угоду на очах у першокурсників.

Що ж, здається, тонка психологічна операція Квіта провалилася, а вектор шанувальників Дарини має гойднутися від ярих патріотів до могилянських ліваків, які так старанно критикували перед першокурсниками ці Корпоративні угоди, але самі не наважилися ні на що подібне (натомість, тихенько продовжуючи відпрацьовувати. Ну так, на всяк випадок.)

P.S. Частина мого рідного Спудейського братства НаУКМА на радощах вирішила проявити громадянську позицію і накатала Квіту бомагу, на зразок тих, які декламують президенти, міністри і прості собі депутати Миколаївського аграрного. Ну це вже зовсім голова йде обертом.

Advertisements
Позначено ,

One thought on “Педагогіка Квіта і Даша-неслухняша

  1. Сашко Чубко коментує:

    Як вдало підмітили наші викладачі журналістики: Даша відмовилася від диплому Квіта, а диплом Табачника — залишила.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Advertisements
%d блогерам подобається це: